Resultat


Spotdog`s Golden Glory ” Gucci”

170514 Malmö, infoff BIR
170319 Malmö, VG
170108, Göteborg, EXC CK, 2a juniorklass
161120 Lilleström, EXC 2a juniorklass
161113 Malmövalp, HP 2a juniorklass
161106 Herning VG 3a juniorklass
161022 Qpoolen HP 2a valpklass
160910 Helsingborg BIR valp
60717 Tångahed, HP 2a valpklass
160716 Tångahed, HP 2a valpklass

Spotdog`s Freaky Friday ” Fabbe”

170520 Hässleholm , 3dje BHKL
170506 Lidköping, 3dje BHKL SVENSK DANSK CHAMPION
170319 Malmö, EXC
170108 Göteborg, VG
170107 Göteborg, VG
161203 Stockholm VG.
161202 Stockholm, EXC 2 aBHKL CERT
161106 Herning , EXC
161105 Herning, BIM- DKV -16, CERT CACIB
160911 Eslöv , EXC 3dje BHKL CERT
160910 Helsingborg, EXC CK 4 de BHKL r-cert.
160828 Ljungskile, EXC ,
160821 Eskilstuna, CERT, BIR !
160820 Norrköping, 5 BHKL, CERT.
160813 Bornholm, CERT CACIB, BIR, BIG-3a!
160814 Bornholm, 2a unghundsklass exc.
160717 Tångahed, 1 juniorklass exc,ck.
160716 Tångahed, 2a unghundsklass exc.
160709, Tvååker, CERT, BIR!
160708, Tvååker, VG.
160702, Borås, CERT,  BIR!
160529, Österbybruk, 1:a juniorklass exc.
160522 Hässleholm, VG.
160430 Roskilde, 3.a junoirklass exc, ck.
160501 Roskilde, 3:a juniorklass exc ck.
160319 Malmö, 3dje BHKL
160108 My Dog , 1a juniroklass VG
160107 My Dog , 2a BHKL R-CERT
151213 Stora Stockholm, 2a junior exc.
151030 Växjö BIR- valp
151017 Qpoolen BIM- valp
150926 Hässleholm, BIR , BIS 4a valp
150913 Helsingborg Rasspecial, BIR-valp
150912 Eslöv , BIR-valp
150905 Lilleström 2a bästa hanvalp,
150904 Norge Rasspecial, 2a bästa hanvalp
150903 Norge Rasspecial, BIM-Valp
150816 Bornholm, BIM-Valp
150815 Bornholm, BIR -valp
150726 Bassholma, BIR-valp
150705 Tollarp, 2a bästa hane med HP
150620 Vejen, BIR- valp
150621 Vejen, BIM-Valp

Spotdog`s Fifty Fifty ” Flisa”

170520Hässleholm, EXC, 2 UGNKL
170506, Lidköping EXC CK, 1 UGNKL
173019, Malmö, EXC,CK 2 BTKL- R-cert, R-cacib
170107, Göteborg, EXC, 3ugnkl
161203 Stockholm, EXC 4de BTKL r-cert.
161202 Stockholm,EXC 1a unghundsklass
161106 Herning EXC 1a unghundsklass
161105 Herning EXC CK 1a unghundsklass
160910 Helsingborg, EXC CK 1 a unghundsklass
160821 Eskilstuna, EXC CK 1 a unghundsklass
160814 Bornholm, BIM CERT CACIB
160813 Bornholm, 2 BTKL , r-cert.
160702 Borås, EXC CK 2a unghundsklass
160612Vejen, EXC
160611 Vejen, 4 de BTKL
160610 Vejen, 2 a BTKL r-cert
160522 Hässleholm, 2 BTKL CERT
160319 Malmö , 1a juniorklass exc, ck.
160310 CRUFT, 4de bästa junior.
160108 My DOG 1 a juniorklass exc ck- CRUFT kval- 17
160107 My Dog 2a juniorklass exc.
151213 Stora Stockholm, 2a BTKL CERT, CRUFT kval-16
151030 Växjö , BIM -valp
151017 Qpoolen, 2a bästa valp
150926 Hässleholm, BIM-valp
150913 Helsingborg Rasspecial, 2a bästa valp
150912 Eslöv. BIM-valp.
150905 Lilleström 2a bästa valp
150904 Rasspecial Norge, 2a bästa valp.
150903 Rasspecial Norge 2a bästa valp.
150816 Bornholm BIR- valp.
150815 Bornholm BIM-valp.
150726 Bassholma, BIM-Valp
150705 Tollarp,BIM- Valp
150620 Vejen, BIM-Valp
150621  Vejen, BIR- Valp, BIS 1:a

Spotdog`s Excel Edition ” Evita”
161202 Stockholm, Good
161105 Herning, EXC
160911 Eslöv , EXC 3dje BTKL r-cert
160910 Helsingborg, EXC
160828 Ljungskile, EXC, BIR CERT,
160821 Eskilstuna, EXC 3 dje BTKL r-cert
160820 Norrköping, EXC 3dje BTKL r-cert
160814 Bornholm, EXC 4de BTKL
160813 Bornholm, BIM CERT CACIB
160717 Tångahed, EXC 4 de BTKL r-cert.
160716 Tångahed, EXC
160709 Tvååker, EXC 1a öppenklass
160708 Tvååker, EXC 4 de BTKL.
160702 Borås, EXC 3 dje BTKL r-cert
160612Vejen, EXC 3dje BTKL
160611 Vejen, EXC 1a öppenklass
160610 Vejen, EXC 1a öppenklass
160522 Hässleholm, 4 BTKL r-cert
160319 Malmö, 2a BTKL r-cert r-cacib
150905 Lilleström EXC oplacerad.
150904 Rasspecial Norge EXC CK, BIM- Junior.
150903 Rasspecial Norge, EXC CK 1a juniorklass,
150816 Bornholm,EXC 1a juniorklass.
150815 Bornholm, EXC CK, 4 BTKL
150710 Tvååker, Exc, 2a unghundsklass
150711 Tvååker , Exc 2a unghundsklass
150627 Borås, EXC 1a junior klass
150620 Vejen, EXC
150621 Vejen , EXC 2a juniorklass
150516 Hässleholm, EXC
150426 Roskilde, EXC 3a i juniorklass.
150425 Roskilde, Good.
150329 Malmö int, EXC, CK. 3 BTKL R-CERT.
150222 Qpoolen, BIM.
150106 My Dog 1:a Juniorklass, EXC, CK , CRUFT Kval- 16
150105 My Dog 1:a Juniorklass, VG
141109 Malmövalp BIR, BIG 1:a, BIS 5:a
141025 Qpoolen BIR, BIG 2:a
140927Gröngölingen, BIR, BIS 1:a
140818 Bornholm, BIR, BIS 4:a
140817 Bornholm, BIR
140727 Röstånga, 2:a HP
140726Röstånga, 2A HP


Spotdog`s Diamond Dash ”Diddi”

161120 Lilleström, EXC CK 2a öppenklass.
160529 Öterbybruk, BIR, CERT CACIB, BIG 1:a, SE CH!
160522 Hässleholm VG
151030 Växjö, EXC 2a öppenklass.
150913 Helsingborg rasspecial, 3dje BTKL- CERT
150710 Tvååker, Exc CK, 2a BTKL – CERT
150711 Tvååker Exc
150627 Borås, EXC
140831 Gotland, EXC, 2:a juniorklass.
140830 Gotland, EXC, 2:a juniorklass
140817 Bornholm, EXC CK, R-CERT
140816 Bornholm, EXC CK, 1.a juniorklass.
140727 Röstånga, EXC HP, 1:a juniorklass
140726 Röstånga, EXC, 4:a juniorklass
140712 Tvååker EXC CK, 4BTKL, R-CERT, R-CACIB
140711 Tvååker, EXC 2:a juniorklass
140705 Ronneby, EXC, 3:a juniorklass
140622 Vejen EXC, 2:a juniorklass
140621 Vejen VG, 3:a Juniorklass
140517 Hässleholm, EXC, 3:a juniorklass
140511 Roskilde, VG, 3:a juniorklass
140223, Qpoolen, 2:a bästa tikvalp
140104 MY DOG, 2:a bästa tikvalp
140103 MY DOG, 2:a bästa tikvalp
131110 Malmövalp, BIM-Valp
131019 Hässleholm, BIM-Valp

Spotdog`s Compass Card ”Madame”

140831 Gotland, EXC, CK 1:a unghundsklass.
140830 Gotland, EXC, CK 3BTKL R-CERT
140727 Röstånga, BIR!
140726 Röstånga, 4BTKL R-CERT
140712 Tvååker, 1:.a EXC CK,unghundsklass
140711 Tvååker, 1:.a EXC CK,unghundsklass
140705 Ronneby, 1:a EXC CK unghundsklass
140622 Vejen, 1:a EXC CK, unghundsklass
140621Vejen, 3 BTKL, CACIB R-CERT
140517 Hässleholm, 1:a EXC CK, unghundklass
130907 Rostock, 3:a VG juniorklass
130818 Bornholm, 1:a EXC, juniorklass
130817 Bornholm, 2:a VG, juniorklass
130712 Tvååker, 1:a CK juniorklass
130518 Hässleholm, BIR -valp
130303 Qpoolen inoff. BIR, BIG-4.

 

SE UCH DK UCH Spotdog`s Beat Box ”Frans”
130518 Hässleholm, BIR, CHAMPION!
130505 Roskilde, BIR, BIG-4, CERT CACIB! CRUFTs Kval -14
130504 Roskilde, BIR, BIG-1, CERT CACIB!
130106 My Dog, 3:a BHKL, CERT!
120713 Tånga Hed, oplacerad ,very good.
120711 Tånga Hed BIM-Junior!
120707 Tvååker, 3:a BHKL, CERT!
120706 Tvååker, 1:a junkl.
120519 Hässleholm, BIR, CERT!
120506 Roskilde, 2:a BHKL, CERT! CRUFTs Kval-13
120505 Roskilde, 2:a BHKL, CERT!
120318 Malmö, 2:a BHKL, CERT!
120106 Göteborg, BIM- valp.
120105 Göteborg , BIR-valp.
111126 Malmövalp, BIM- valp.
111001 Hässleholm inoff., BIR-valp, BIG-1